ANKARA DAT DEDEKTİF ANKARA ÖZEL DEDEKTİF ANKARA ÖZEL DEDEKTİF

Yasal Uyarı: Cep Telefonu Kayıtları, Mesaj Kayıtları veya İçeriği Hiç Bir Şekilde Temin Edilemez...  

ANKARA ÖZEL DEDEKTİF ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI 312.284 02 99

abisi_icin_dedektif_gibi_calisti

5 Mart günü saat 14.00 sıralarında Atatürk Üniversitesi Kampusu içerisinde meydana gelen taciz olayında, fakülte çıkışı Kredi Yurtlar Kurumu’na ait kız yurduna giden öğrenci S.B.’ye yaklaşan bir kişi elle taciz etti. Tacizcinin yüzünü tırnaklayan ve iterek kurtulan S.B. ’155 Polis İmdat’ı arayarak yardım istedi. Kısa sürede gelen polis çevrede arama yaptı ancak, saldırganı bulamadı. Soruşturmayı sürdüren polis, Gölbaşı semtinde oturan ve aynı semtte çay ocağı işleten E.Z.’i gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen evli ve 1 çocuk babası Z. tutuklandı. Taciz olayının meydana geldiği saatlerde ağabeyinin Erzurum’un Horasan İlçesi’nde olduğunu söylemesine karşın tutuklandığını öne süren Sezer Z. bu durumu kanıtlamak için ilçeye gitti.

"GÜVENLİK KAMERALARINI ARAŞTIRDIM"
Horasan’da yaptığı incelemeler sonucu ağabeyinin görüntülerine ulaşan Sezer Z. şunları söyledi: "Ağabeyim, Horasan Cezaevi’nde tutuklu bulunan bir yakınımızı, akrabalarımızla birlikte ziyarete gitmişti. Horasan’a giderek güvenlik kamera görüntüleriyle ilgili araştırma yaptım. Savcılık izni ile PTT ve Emniyet’e ait güvenlik kamera görüntülerini aldım. Ağabeyim, 5 Mart günü saat 13.31’de Emniyet Müdürlüğü önünden geçiyor. Erzurum’daki taciz olayı saat 14.00’te olmuş. Ağabeyimin yarım saatte 85 kilometre uzaklıktaki Erzurum’a gelmesi imkânsız. Hem saldıraya uğrayan üniversite öğrencisi saldırganının dişinin kırık olduğunu ve yüzünde tırnak izinin bulunduğu söylemiş. Bunların hiçbiri ağabeyimde yok.
Elde ettiğimiz görüntüleri avukatımız aracılığı ile soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığına verdik."

"AİHM'E GİDECEĞİZ"
Ekonomik durumları iyi olmadığı için yakınlarından aldıkları borç para ile avukat tuttuklarını anlatan Sezer Z. "Bu yüz kızartıcı bir suç. Ağabeyimin suçsuzluğu ispatlanıp çıktığında asıl suçlular hakkında tazminat davası açacağız. Gerekirse konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götüreceğiz. Ağabeyimin eşi, çocukları alıp evi terk etmek istedi. Suçu günahı olmayan bir kişinin yuvasını yıkmak hangi vicdana sığar?" diye konuştu. DAT özel dedektiflik.


Turgay İPEK/DHA